Blog yazarak para kazanmak mümkün mü – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Blog yazarak para kazanmak mümkün mü

Blog yazarak para kazanmak mümkün mü

Blog yazarak para kazanmak mükün mü?

Blog yazarak para kazanmak en çon sorulan ve aranan konulardan biri olsa gerek. Blog yazarı olmak için çıktığımız bu yolda asıl amaç insanlara faydalı olmak olsa da belli bir ekonomik kazanç sağlamadan da büyüme gerçekleştirilemiyor. Blog yazarlığının ruhunda paylaşmak ve insanlara faydalı olabilmek temel düşüncesi vardır. Blog sitesi ticari bir amaç düşünülmeden küçük maliyetlerle oluşturulmuş basit bir web sitesidir özünde. Portal siteleri gibi bir çok çalışanı olmaz,tek bir emektar webmaster blog sitesinin başında acaba bugün insanlara nasıl faydalı bir bilgi verebilir düşüncesi içinde yazar durur. Sonuçta ekonmik kaygıları olmasada web sitesini idare edebilmek için belli bir kazancı olmalı ki hayatta kalabilsin. Bu noktadan çıkışla blog yazarak para kazanmak mümkün mü,hangi araçlarla para kazanabiliriz bu konuya değinelim.

Google adsense ile para kazanmak

Blog sitelerinin başlıca gelir kaynağıdır reklam gösterimleri. Çok fazla reklam göstermemekte fayda var sanırım. Kullanıcılar reklamlardan o kadar bıktı ki abartılı reklam gösteren sitelerden hızla uzaklaşmaktadır. Sonuçta sade ve gelir düzeyi en yüksek sistem adsense olarak karşımıza çıkıyor. Onay aşamasında çok uğraştırsa da şu an için tüm reklam şirketlerinin önünde.

Tanıtım yazısı yazarak para kazanmak

Blog yazarak para kazanmak isteyen kullanıcıların mutlaka uygulaması gereken bir diğer yöntemde tanıtım yazısı yazmaktır. Tanıtım yazısı yazarken içeriğin sitedne ayrı olduğu mutlaka belirtilmelidir. Sponsor içerik türünden bir ifade ile belirtilmelidir. Kullanıcılar ve google tarafından sitenin bir parçası gibi görünür. Bu da size site blog bütünlüğü açısından zarar verir. Tanıtım yazısı nasıl yazılır ayrı bir makalede bahsedecek olmamızdan dolayı kısa bir özet geçelim. İçeriği anlaşılır ve çok fazla bilgi ile doldurmadan,üçten fazla link çıkışı yapmadan sektörde güvenirliği olan site ve firmaların tatıtım yazısı yazılmalıdır. İnsanları dolandıran bir firma ile çalışmak güven açısından size çok şey kaybettirir. Yazdığız içeriğin google tarafından indekslendikten sonra kaldırılması zor olmasından dolayısıyla sizi kuyruk gibi takip eder.

Portal siteleri için editörlük hizmeti sunmak ve makale yazmak

Blog yazarı olmanın kazandırdığı alışkanlık sayesinde bir çok alanda makale yazma kabiliyeti gelişmekte. Bir çok portal sitesi Blogları takip ederek kaliteli yazarları seçmekte ve size makale yazalığı teklifi sunmaktadır. Bu tarz teklifler alabilmek içinde kaliteli bir blog ve yazarlık yapılması gerekiyor.

Blog yazarak para kazanmak için bir kaç yöntemden bahsettik. Bu yöntemler harice bir çok yöntem bulunmasına rağmen önemli olan tek alanda yoğunlaşmak ve becerileri geliştirmek. Çok fazla alanda ilerlemeye çalışmak kalitenizi düşürecektir. Kaliteli bloglar için yazamaya devam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?