GearBest.com INT
GearBest.com INT
5 Ağustos 2017 baates

Blog Yazarı Olarak Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı

 • 1 paylaşım

Blog Yazarlığında Sosyal Medyayı Efektif Kullanmak

 

Sosyal medya dünyası o kadar etkin bir hale geldi ki, bu duruma duyarsız kalan geriye düşebilecek bir hale geliyor. Bu bağlamda, her kurumun olduğu gibi, blog sayfalarının da sosyal medyayla iletişimi oldukça önemli bir olgu haline gelmiştir. Sosyal medya kullanımı, bloggerlıkta çok önemli bir noktaya sahiptir. Sosyal medya hep takipçileriniz ile etkileşiminizi kolaylaştırmakta, hem de sitenize okuyucu çekme noktasına etkin bir çözüm sunmaktadır.

 

Bloggerlar Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

 

Öncelikli olarak mümkünse blog ismiyle sosyal medyada kullanıcı hesabı açmalısınız. Eğer blog isminiz alınmışsa, yine blog ismiyle alakalı bir nick almanızı öneriyoruz. Hesabınızda avatar olarak (profil fotoğrafı) site logonuzu kullanmanız hoş olacaktır. Yine sosyal medya hesabınızın açıklama alanına site adresinizi girmeyi unutmayın. Bir diğer önemli nokta da, sitenizin içerisinden sosyal medya hesaplarınıza link vermelisiniz. Bu eylem, ilgili sosyal medya hesabının, sizin sitenizle ilişkili olduğunu gösterecektir.

 

Sosyal medya hesabınızı açtıktan sonra boş durmak olmaz, en beğendiğiniz içerikleri sosyal medya hesabınızdan paylaşmanız doğru olacaktır. Ancak link bombardımanı yapmayın, link dışında, blogunuzun ilgili olduğu alanlarla ilgili olarak paylaşımlar yapmalısınız.

 

Eşinizi dostunuzu ve arkadaşlarınızı sosyal medya hesabına davet edin. Takip ve beğeni sayılarının artması sizin için doğru olacaktır. Ayrıca blog sayfanızın konusuyla ilgili olduğunu belli eden kullanıcıları Twitter gibi ortamlardan takibe alabilirsiniz.

 

Bloggerlar Nasıl Sosyal Medya Paylaşımı Yapmalı?

 

Sitenize içerik eklendiğinde bu içeriği sosyal medya kullanıcılarıyla paylaşmalısınız Bu durum etkileşimi artıracaktır. WordPress gibi sistemlerde, yazı eklediğiniz zaman otomatik sosyal medyada paylaşım yapan eklentiler mevcuttur. Bunları kullanabilirsiniz.

 

Ancak şu konuya da dikkat etmeniz gerekli, çok fazla içerik paylaşımı da takipçilerinizi rahatsız edecektir. Bu yüzden paylaşım sayınıza kota koymalı ve o sayıyı geçmemelisiniz.

 

Bloggerlar Hangi Sosyal Medya Sitelerini Kullanmalı?

 

Bloggerlar her şeyden önce Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarını kesinlikle kullanmalıdır. Eğer içeriklerinizde görsellik fazlaysa, Instagram ve Pinterest gibi içerikleri kullanmanız kullanıcı sayınızı artıracaktır. Eğer video paylaşımı yapıyorsanız, Youtube hesabı oluşturmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Etiketler: , , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
 • 1 paylaşım
YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yazılmış.
  alaçatı otel dedi ki:

  güzel ve faydalı bir bilgi verdiğiniz ve bizimle paylaşttığınız için teşekkürler

  baates dedi ki:

  blog yazarı olmak için sosyal medya olmazsa olmaz….

  Ayhan dedi ki:

  Bloglar için genellikle sosyal medya imleme için kullanılsada amacı doğrultusunda kullananları gördükçe profesyonellik hissediliyor

  Görkem dedi ki:

  Blog yazarlığı hiç de kolay bir iş değil. Dışardan oturduğun yerde yapılan kolay bir iş gibi görünsede hiç de öyle değil oldukça emek ve zaman isteyen bir iş

  halil dedi ki:

  blog yazarıyım bloglarım var ancak sosyal medyayı pek kullandığım soylenemez malesef. bu konuda eksik kalıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER
DMCA.com Protection Status