Kaliteli Blog Yazısı Nasıl Üretilir ve Nelere Dikkat Etmeli – bloggelisim.com atasehir escort
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Kaliteli Blog Yazısı Nasıl Üretilir ve Nelere Dikkat Etmeli

Kaliteli Blog Yazısı Nasıl Üretilir ve Nelere Dikkat Etmeli

Kaliteli Blog Yazısı Nasıl Üretilir

Blog yazarlığının en önemli unsur kaliteli blog yazısıdır. Kaliteli blog yazısı nasıl üretilir sorusunu soranlar için harika bir içerik hazırladık. Bu konuya geçmeden önce kaliteli blog yazısının avantajları nedir ona bakalım;

Kaliteli Blog İçeriğinin Avantajları

Kullanıcı site ile etkileşime girer. (sitede kalma oranı artar)

İçerikleriniz beğenildiği için sosyal medyada paylaşılır

Kaliteli içerik, arama motorlarında daha üst sıralarda olur

İnsanlar içeriklerinizi tekrarlı olarak ziyaret ederler bu durum da site analizlerinize olumlu olarak yansır.

Kaliteli Blog Yazısı Nasıl Oluşturulur?

Kaliteli blog yazısı oluşturma yolları uygulandığı taktirde çok faydalı sonuçlar verecektir. İşte kaliteli blog yazısı oluşturma yollarından bir kesit;

Araştırma Yapın

Bir konuyu direkt yazmaya girişmek yerine hakkında araştırma yapın ve bilgi toplayın. Böylece insanlara daha farklı bilgiler verecek, okuma keyfini artıracaksınızdır.

Özgün Olun

İyi bir blog yazısı oluşturmanın en önemli şartı özgünlüktür. Özgünlük derken mutlak özgünlükten bahsetmiyoruz. Dünyada neredeyse her şeyden bahsedilmiş. Önemli olan anlatım tarzınızın özgünlüğüdür. Verdiğiniz bilgilerin sunumu özgün olmalıdır.

Görsel Kullanın

İyi bir blog yazısı için görsel seçimi çok ama çok önemlidir. Görselleriniz yazınızın okunurluğunu daha çok artıracak, sırf yazıdan oluşan bilgi kirliliği görünümü azaltacaktır. Gerekirse video koyabilir, hatta yazılarınızın içerisine video ekleyebilirsiniz.

İç ve Dış Linkler Verin

Yazılarınızda referans olarak iç link vermek konuya hakim olduğunuz imajını oluşturur. Artı olarak arama motorları site içi linkleri çok severler. Site içi link ne demek diye soruyorsanız sitenizde bulunan yazılara link vermekten bahsediyoruz. Hatta verdiğiniz link yazınızın başlığı şeklinde olursa harika olur. Dış linklerle ilgili olarak yanlış bir inanış vardır. Bunlara kulak asmayın, gerektiği noktalarda dış link verin. Yeter ki spam yapmayın, sorun oluşturmayacaktır.

Başlığı ve Açıklama Bölümünü Düzgün Oluşturun

Başlık oluşturmak en az yazı içeriği kadar önemlidir. İlgi çekici olmanın yanı sıra içeriğinizi anlatan bir başlık olmalıdır. Bunun yanında yazınızın ilk 160 karakteri çok önemlidir. Yazıya bir giriş paragrafı oluşturun, başlığınız bu paragrafın içerisinde bulunsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Özgün içerik, blokların en önemli bileşeni. Seo çalışmaları da önemli ama içeriğin insanların faydası için üretilmesi ve yayınlaması blog için de iyi oluyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?