Güzel Yaşamın Sırları Nelerdir – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Güzel Yaşamın Sırları Nelerdir

Güzel Yaşamın Sırları Nelerdir

Güzel Yaşamın Sırları

Bilindiği üzere herkes güzel bir yaşamının olması ve hayatının geri kalanını böyle geçirmek ister. Ama sözcükleri sarf ederken akla ilk olarak sağlık ve maddiyat gelir. Her ne kadar çoğu insan bunu savunsa da –ki doğru bir öngörüdür- aslında güzel yaşamın sırrı sadece sağlık ve paradan geçmiyor. Birkaç kısa tüyo ile bunu gerçekleştirelim.

Yukarıda belirttiğim gibi güzel yaşamın başlıca nedenlerinden ikisi para ve sağlıktır. Elbette ki bunlar olmaksızın güzel bir hayat sürdürmemiz mümkün değil ama bunların yanında birçok sebep ile bunu daha güzel hale getirebiliriz. Örneğin; kendimizde bulduğumuz bazı kötü alışkanlıkları değiştirebiliriz. Bu sigara veya alkol alışkanlığı olarak sınırlandırılmamalıdır. Mesela, iş yerinde en başından beri kanımızın ısınmadığı insanlar olur. Onlar bize ne derse desin biz hep kendi bildiğimizi okur ve sonuçlar hep negatif olur. Halbuki ona karşı olan kötü duygularımızı bir kenara bırakıp onu anlamaya çalışırsak sorunun çözülebileceğine inanıyorum. “Alışmış, kudurmuştan beterdir” sözünü her ne kadar uygulasak da bu tür alışkanlıklarımızdan vazgeçersek karışımızdakini hem anlamış olur hem de sorunu çözmüş oluruz.

İkincil bir neden olarak da empati kurarak hayatımızı güzelden öte mükemmel bir hale sokabiliriz. Örneğin yolda yardıma muhtaç birini gördüğümüzde kendimizi onun yerine koyarsak empati yapmış oluruz. Ve karşımızdakinin halini daha iyi anlayıp kendimiz o durumda olursak ne tepki veririz diye düşünürüz ve sonuç olarak yardım etmiş oluruz. Yahut, çalıştığımız yerde bir arkadaşınız sizden üst pozisyonda çalışan bir kişi ile tartıştığında ona teselli vermek yerine olabileceklerden bahsedip aslında kötü bir niyetin ortada olmadığından bahsetmeliyiz.

Her şeyden öte inanmalıyız. İyi bir insan olmayı kendimize inandırmalıyız ve bunu hayata geçirmeliyiz. Duygularımızı bir kenara bırakıp mantığımızla hareket ettikçe gerçeğin daha da farkına varırız. Ve farkına vardıkça da yeni yeni çözümler üretip sorunu kolay bir şekilde çözeriz. . Para bir yana hayatımızda küçük değişiklikler ile hayatımızı daha da güzelleştirebiliriz. Küçük dokunuşlar aslında hayatımıza büyük etkiler yaratabilir. Unutmayalım ki, güzel olan bir şeyden hiçbir zaman zarar görmeyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?