Kafa Dinlemenin En Etkili Yolları Nelerdir – bloggelisim.com atasehir escort
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Kafa Dinlemenin En Etkili Yolları Nelerdir

Kafa Dinlemenin En Etkili Yolları Nelerdir

Kafa Dinlemenin En Etkili Yolları

İnsanlık yıllardır kentleşme ile bilgisini ve medeniyetini ileri götürmek için uğraşmaktadır. Peki bu kuralların dışına çıkan uygulamalar nelerdir ? Metropollerde ve ya diğer büyük şehirlerde yaşayan insanlar nasıl olup da her gün aynı rutine odaklanabilmektedir. Kafa dinlemek deyimi aslında her gün yürünen yolun dışına çıkma isteği değil midir?

KAMP YAPMAK

Kamp yapmak için şehir dışında bir ormanlık alana ihtiyacınız yoktur. Bir kumsal ve ya başka bir şehrin göbeğindeki bir parkın çimenliği de olabilir bu. Kamp yapmak için de bir çok ekipmana ihtiyacınız vardır. Örneğin; çadır, uyku tulumu, mat ve bu ekipmanlarını taşımak için gerekli hacme sahip bir sırt çantası işinizi görecektir.

kafa dinleminin en etkili yollar

KİTAP OKUMAK

Kitap yalnızca birkaç sayfalık kelime dağarcıklarını telaffuz etmenizden ibaret değildir. Dünyanın farklı topraklarında, farklı iklimlerinde farklı bir gün batımına bakarken yazılmış onlarca farklı pencereye tanık eder sizi kitap okumak. Siz de dünyanın alışılmış kalıplarının dışına çıkmak için farklı birinin penceresini elinize alın ve kentleşmenin yollarından bir süreliğine çıkın ve yollarda kaybolun.

kafa dinleminin en etkili yollar1

Müzik Dinlemek

Ludwig Van Beethoven ile Çaykovski’nin arasında yüzyıl olmasına rağmen insanlara aynı duyguları verebilmelerinin sebebi nedir hiç düşündünüz mü? İkisi de klasik müziğin önemli isimleridir fakat bu duyguyu ruhun okşanışını bizlere veren şey onların zamanın dışına çıkabilmeyi başarabiliyor olmasıdır. Kulağınıza gelen bir müzik her biri özerk tınılardan bir ahenge doğru süzülen notalardan oluşur. Müzik türleri ise birçok çeşide sahiptir; vurmalı, telli, üflemeli gibi bir çok çeşidi vardır. Kendinize en uygun olanını ve ya bunların karması olan eserler ile farklı dünyalara gidebilirsiniz.

kafa dinleminin en etkili yollar2

Müziğin aynı zamanda bilimsel olarak da ispatlanmış birçok faydası vardır. Kalabalık şehirlerde yaşayan kişilerde psikolojik olarak sıkıntılar baş gösterebilmektedir. Bunların tedavisi olarak müzik önerilmektedir. Farklı bir yola maddi olarak çıkma ihtimaliniz olmadığı anlarda bunu müzik ile gerçekleştirebilirsiniz. Şehirlerde bir çok konser, karnaval, şenlik gibi eğlencelerin düzenlenmesinin amaçlarından biri de halkı rutinin dışına çıkarabilmektir. Gündelik olarak ise kafeterya gibi yerlerde canlı müzik ve ya fon müziği olması da günlük bir terapi olabilmektedir.

Yollarda kaybolun ve kendinizi bulun. Hayatın size sundukları istediklerimizin imkansız olduğunu göstermez. Fark yaratabilmek yeni yollarda olmak için sadece bir otobüs biletine ihtiyacınız yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Merhabalar, bu güzel içerik için çok teşekkür ederim. Hem akıcı hem bilgilendirici hemde sıkıcı değil ayriyeten reklamlarla da doldurulmamış.

    Başarılarınızın devamını dilerim.
    https://onane.net

  2. Düşünülenin aksine hiçbir şey yapmamak aslında çok iyi şeylerin gerçekleşmesine olanak sağlar.

  3. Bence kafa dinlemenin en etkili yolu doğada sessiz sakin bir yerde uyanmak sadece doğanın sesini dinlemek. Bir de yagmur sesi varsa değmeyin keyfe. Güzel bir paylaşım olmuş Teşekkürler.

  4. kafa dinlemenin en güzel yollarından birisi de kafamızdaki sorunları bir kağıda yazmak ve sorunların hepsini kafamızın içinde çözmeye çalıştığımız için kafamız şişiyor ya…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?