HAYAT KALİTENİZİ 10 ALTIN KURAL İLE ARTTIRIN – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

HAYAT KALİTENİZİ 10 ALTIN KURAL İLE ARTTIRIN

HAYAT KALİTENİZİ 10 ALTIN KURAL İLE ARTTIRIN

HAYAT KALİTENİZİ 10 ALTIN KURAL İLE ARTTIRIN

Maddelere geçmeden önce durup düşünelim. Nasıl yaşıyoruz? Ne kadar verimli bir hayat sürüyoruz? Sabah uyandığınızda kendinizi yorgun hissetmekten bıkmadınız mı? Eğer bıktıysanız hayatınızı, enerjinizi hatta vücudunuzu belli bir düzene sokmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Altın 10 kural ile bu mümkün. Hadi başlayalım…

Kural1: sabah güneşi güzeldir

Madem hayatımızı düzene sokmak istiyoruz ilk önce erken uyanmalıyız. Tabi ki erken uyanıp TV gibi vaktimizi ve beynimizi boşa harcayan aktivitelerden uzak durarak verimli zaman kullanmayı öğrenmeliyiz. ( bilgi yarışmaları hariç ) Peki erken kalktık şimdi mi ne yapacağız? Seçenek bol. Sabahları kesinlikle yürüyüş çok iyi gider ya da yoga gibi dinlendirici aktivitelerde yapılabilir. Bu kadar mı? Tabi ki hayır. Sporumuzu yaptık vücudumuz çalışmaya başladı sıra beynimizi çalıştırmaya başlamakta. Bulmaca sudoku tam bunlar için uygun. Sabahları ruhumuzu da dinlendirmek için bir müzik atleti çalınabilir ya da müzik de dinlenebilir. Hem uykumuzun da dağılmasına vesile olmuş olur.

Kural2: düzenli beslenme

Hayatın ana maddesi yemek yemekten geçiyor. O zaman ne kadar düzenli sağlıklı beslenirsek o kadar düzenli sağlıklı yaşarız. Meyvelerin önemi bu aşamada ortaya çıkıyor. Ağır yağlı midemizi yoracak yiyeceklerden oldukça kaçmalıyız. Özellik de zamanımızın en büyük düşmanı olan fast food vücudu tembelleştirdiği gibi içindeki trans yağlar dolayısıyla her açıdan zarar ve ziyandır. Sabah kahvaltısı atlanmaması gereken bir öğün olmasına rağmen en çok atlanan öğündür. Sabah kahvaltısı ne kadar güzel yapılırsa gün içinde kendimizi o kadar dinç hissederiz. Öğünler arası kısa olmalı ve bir öğünde çok fazla yenmekten kaçınılmalı.

Kural3: program yapmak

Kaliteli yaşam için yapılacaklar listelenmeli ve ona göre program yapılmalı ve programa sadık kalınmalı. Ne demiş atalarımız bugünün işini yarına bırakma bunu hayat felsefemiz olarak edinirsek birçok sorun ortadan kalkar.

Kural4: zararlı alışkanlık kurbanı olmayın

Unutmayın hayat kısa ve sizde alkol sigara gibi bağımlılık yapan maddelerle hayatı daha da kısa hale getirmeyin. Hem yaşam süreniz azalırken hem de yaşadığınız süre zarfı boyunca size maddi ve manevi açıdan zarar veren size hiçbir katkısı olmayan şeyleri ihtiyaç haline dönüştürmek sizin ruhsal anlamda bir boşluk içerisinde yuvarlanmanıza neden olur. Böylelikle iyi şeyleri fark edemez mutsuzluğa sürükleniriz. O yüzden eğer bir bağımlılığınız varsa bugün vazgeçin

Kural5:mutlu ol

Ben daha bunu yazarken kendi içimde çelişiyorum. Biliyorum hayat kolay değil ama mutlu olmak sanıldığı kadar zor değil. Elbette sıkıntılarımız olacak bizim yapmamız gereken sıkıntıya odaklanmak değil çözüm odaklı yaşamak kendimizi zorlayıp mükemmeliyetçilikten uzak olunması lazım. Tabi ki boş vermişlikten bahsetmiyorum. Hayat zor olabilir ama siz inandıktan sonra hiçbir şey imkansız değil. Yeter ki stresi hayatınızdan çıkarın ve kocaman gülümseyin. Her şey bu kadar basit.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?