Etkili Kişisel Gelişim Kitapları Önerileri – bloggelisim.com atasehir escort
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Etkili Kişisel Gelişim Kitapları Önerileri

Etkili Kişisel Gelişim Kitapları Önerileri

Etkili Kişisel Gelişim Kitapları Önerileri

Biz kitap severler, kitaplarımızı satın alırken büyük bir hevesle seçeriz. Özellikle kişisel gelişim kitapları seçimi bizim için daha da hassas bir konu. Çünkü iyi bir kişisel gelişim kitabı, bizim o yıllardır cevabını aradığımız sorumuza cevap olabilir. Bir bakmışız ki, o arayıp bulamadığımız cevap apaçık önümüzde duruyor. İşte o an karmaşadan kurtulduğumuz, yolumuzun aydınlandığı andır. Bu tür kitaplar hayatımızda derin izler bırakır. İşte hayatımı değiştiren kitap deriz sonraları, en sevdiklerimize, dostlara.. İşte bu kategoriye girebilecek kitaplardan bazıları:

1. Herşey Seninle Başlar – Mümin Sekman

herşey seninle başlar

Akşam işten geldiğinizde, ya da sakin bir hafta sonu evinizde kendinizle baş başa kaldığınızda, en sevdiğiniz koltuğunuzda ve güzel bir kahve eşliğinde bu kitaba başlayabilirsiniz. Mutlaka elimizde en renklisinden bir kalem olmalı, zira satır altlarını çizme ihtiyacınız çok olacak. Kendinizi her satırı çizerken bile bulabilirsiniz. Bu yapıt, size kendinizi sorgulatarak, güçlü yanlarınızı ortaya çıkarıyor ve size, yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyler için ‘’evet yapabilirim’’ dedirtiyor.

 

 

 

2. Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

savaşcıDoğan Cüceloğlu’nun kesinlikle okunması gereken kişisel gelişim kitaplarından biri. Kitap psikoloji , iletişim konularında uzman bir öğretim görevlisi ile bir sınıf öğretmeni arasında, dialog halinde işleniyor. Öğretmen kendi hayatına dair sorunlarını, çıkmazlarını anlatırken, siz de kendinizi ister istemez o öğretmenin yerine koyarak , kendi duygularınızı tahlil etmeye başlıyorsunuz. Öğretmenin hayattaki arayışı sizin arayışınız oluveriyor. Hayatta kendiniz olabilmenin ve kalabilmenin savaşı ve bunun getirdiği doyumun farkına varıyorsunuz.

3. Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak – Dale Carneige

üzüntüyü bırak yaşamaya bakHepimizin hayatta üzüntüleri, endişeleri, korkuları var. Hatta bazen yaşam kalitemizi düşürecek kadar etkili olabiliyor bu duygular. İşte bu yapıt bu duyguları en aza indirgeyerek , hayatımızı daha keyifli, rahat ve huzurlu geçirmemizi sağlayacak ipuçları barındırıyor. Örneklerle daha açık ve anlaşılır şekilde bu sorunları ele alıyor. Bize stresimizi, kaygılarımızı yönetmede ve hatta çözümlemede yardımcı oluyor. Ara ara elimize alıp, rahatlayabileceğimiz güzel ve faydalı bir başucu kitabı.

 

4. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil – Mümin Sekman

ya bir yol ya bir yol açKendimizi kaybolmuş , köşeye sıkışmış hissettiğimiz, ne istediğimizi, ne yapacağımızı bilemediğimiz anlar vardır ya hani hayatta, tıkandığımız anlar.. İşte o anlarda bizi kurtarabilecek bir kitap. Size hayatın neresinde durduğunuzu, tıkandığınızı gösteriyor. Ve sonra nasıl yola devam edebileceğinizi.. Ve hatta yol yoksa dahi yol açabileceğinizi. Kendinizi görebilmenizi ve ait olduğunuz yere varabilmeyi öğretiyor. Size yaşamınızı ayrıntılarıyla gösteren, ayna tutan, en etkili kişisel gelişim kitaplarından biri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

    • teşekkür ederim önerin için hayatta rotasız seyehat etmek nasıl bir duygu acaba en kısa zamanda edeneceğim…

  1. aslında kişisel gelişim kitaplarını yazanların hayatta bir çok kez bu tür sıkıntılar yaşamış insanlar olduğu söyleniyor. acaba ne kadar doğru?

  2. bana göre yazan kişileri maddi olarak geliştirmek dışında bir geliştiriciliği olmayan kitaplardır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?