Stres Azaltma Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanmalı – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Stres Azaltma Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanmalı

Stres Azaltma Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanmalı

STRES AZALTMANIN YOLLARI

Her insan hayatın belli dönemlerinde psikolojik olarak yorulduğunu veya stresli olduğunu hisseder. Bu streslerin temel sebebi ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar, ailevi problemler, iş veya okuldan kaynaklı sorunlar olabilir. Her insanın stresli hissettiği dönemler farklıyken, elbette stres atma yöntemi de farklı olacaktır. Bazı yöntemler sizin için araştırılmış ve sıralanmıştır.

  1. Müzik Dinlemek

Müzik dinlemenin yıllardır insanlara keyif verdiği tartışılamaz. Bazen müzikten kafasının şiştiğini söyleyen insanlar olacaktır bunun sebebi keyif alınan müzik türünün farklı olması. Klasik müzik bazı insanlar için uyku getirici olabiliyorken bazı insanlar için ilham kaynağı olabilir. Stres azaltmanın yolu size iyi gelen müzik türünü keşfedebilmeniz.

  1. Egzersiz Yapmak

Egzersiz yapmak vücudumuzda endorfin salgılatır. Endorfinin görevi zihinsel olarak kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Egzersizlere örnek olarak yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, koşmak verilebilir. Gün boyu bilgisayar başında bir işte çalışıyorsanız spor yapmak sizin en iyi stres azaltma yolunuz olabilir. Bunun için saatlerinizi harcamanıza gerek yoktur. Günde yalnızda yarım saatinizi egzersize ayırdığınız takdirde daha zinde hissedebilirsiniz.

  1. Sosyal Ortamlarda Daha Aktif Olun

Unutmayınız ki tüm gününüzü işte veya okulda geçirmenizin ardından, televizyon karşısında uzanmak sizi, bedenen veya psikolojik olarak rahatlatmaz. Aksine sizin katılacağınız bir sosyal sorumluluk projesi veya arkadaşlarınızla yapacağınız ufak bir görüşme sizin stresinizi daha iyi alır. Çünkü bunların size verdiği mutluluğu televizyon veya bilgisayarın vermesini bekleyemezsiniz.

  1. Sağlıklı Beslenmek

Sağlıklı beslenmenin stresle başa çıkma üzerinde etkileri vardır çünkü yediğimiz yiyeceklerin bizim üzerimizde ruh halini değiştirme özelliği vardır. Yağlı yiyecekler bizim sinir katsayımızı artırırken, B ve C vitamini yüksek yiyecekler bizi sakinleştirebilir. Ek olarak, kalabalık şehirlerden uzakta doğal ortamda tüketilen doğal yiyeceklerin de bizim üzerimizde olumlu etkileri vardır. Bunların yanında; ne yediğinizin önemli olduğu kadar nasıl yediğiniz de önemlidir. Düzenli beslenme her birey için geçerli olan stres azaltma yollarından biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. aslında stresten kurtulmadan önce strese karşı hazırlıklı olmalıyız. bu konuda basit ve etkili yöntem sabah kahvaltısı diye düşünüyorum. sabah kahvaltısını sağlıklı yapan insanların stes ile başetme seviyesi daha yüksek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?