GearBest.com INT
GearBest.com INT
2 Kasım 2017 Ömer Yetim

Papağanların Doğal Yaşantısı

 • 0 paylaşım

 

Gri papağan(Jako papağanı), Afrika papağanı ve kakadu ailesine bağlı papağan türleri sık orman ve su birikintilerine yakın yerlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Gruplar halinde yaşamlarını sürdüren bu papağan türleri 20 ile 30’lu gruplar halinde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Her grubun bir lideri vardır ve gruba lider öncülük eder, Papağanlar yaşamı boyunca tek bir eşi olur ve eşlerine sadık bir türdür. Fakat yaşantıları boyunca bu kural kesin değildir. Tıpkı insanlar gibi. 1 yılda 1 veya 2 kez çiftleşen ve yumurta çıkartan papağanlar yavrularına eşleriyle beraber bakarlar.

Bu papağanların ortalama yaşam süreleri 50-60 yıl arasındadır, Evcil papağanlarda ise bu süre iki katına çıkmaktadır. İyi bir bakım sürecinde 80 ile 100 yıl arasında kafes papağanları yaşayabilmektedir.

Vahşi doğa da papağanların tabi ki her türün olduğu gibi kendi türünden olan düşmanları fobileri korkuları bulunmaktadır. Kartal, Şahin, Doğan, Atmaca gibi cani kuşlardan korunması yada yavrularını koruması gerekmektedir. Evcil papağanlarda dahi bu korku iç gidüsel olarak bilinç altına yerleşmiştir.

SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
 • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yazılmış.
  eray dedi ki:

  Eskişehir’de çok güzel bir kuş bakım evi var. Yeni kuş sahibi olanlar ya da kuşuna daha iyi bakmak isteyenler kendileri ile görüşüp detaylı bilgi alabilirler.

  Saffet dedi ki:

  Papağanların yaşamlarını merak ediyordum sonunda bir kaç bilgi buldum teşekkür ederim.

  Arıkan dedi ki:

  Papağanlar çok sevimli hayvanlar ayrıca konuşabilyorlarda.

  sebnem dedi ki:

  insanlar olarak tum hayvanların doğal yasam alanlarını mahvediyoruz aslında. uzuluyorum bu hayvanlara biz bazen onlardan daha hayvanız

  baates dedi ki:

  evet son derece haklısın doğal yaşam yok olunca birbirimizi yok etmeye başlayacağız insanoğlu bu yıkımdan bıkmaz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER
DMCA.com Protection Status