29 Kasım 2017 baates

Youtubeden Nasıl Para Kazanılır?

 • 2 paylaşım

YouTube’da para kazanmak için, ihtiyacınız olan ilk şey bir YouTube kanalıdır. YouTube.com’da % 100 ücretsiz bir tane ayarlayabilirsiniz. YouTube kanalınızı kurduktan sonra, YouTube’da para kazanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Sürekli Olarak YouTube’da Birçok Video Yayınlayın.

YouTube’da video yayıncılığı yıllarında öğrendiğim en önemli şey çok sayıda video yayınlamaktır. YouTube kanalımı ilk başlattığımda her hafta iki hafta bir video yayınlayın. YouTube’da yayınladığınız videolar ne kadar çok olursa, daha fazla görüntüleme elde edersiniz ve daha fazla izleyiciye erişmek için fırsat bulursunuz. Her gün video yayınlamak çok iştiniz. Başlayın. Yapabildiğiniz gibi yapın ve zaman geçtikçe yayıncılık çalışmalarını yavaş yavaş arttırın.

 1. Videolarınızı Belirli Anahtar Kelimeler İçin Optimize Edin ve Onları YouTube’da Sıralayın.

YouTube, Google’ın arkasında dünyanın 2. büyük arama motorudur. İnsanlar YouTube’a gittiğinde, belirli anahtar kelime öbekleri arıyor ve bu anahtar kelimeler temelinde videolar arıyorlar. Videolarınızı, kullanıcıların aradıkları anahtar kelimeler için optimize edebiliyorsanız, videolarınızı ararken arama yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu, videolarınıza baktığınız görüntülemeleri artıracak ve abone kazanmanıza yardımcı olacaktır. YouTube, arama motorunda, videonun anahtar kelime optimizasyonu (başlık, açıklama, etiketler) ve görüntülemelerin sayısı, beğeniler, yorumlar, etkileşim, toplam izleme süresi ve kanalınızın aboneleri gibi çeşitli faktörlere dayanılarak videolar sıralamasını yapar. .

 1. Sabırlı Olun ve Abonelerinizi Herşeyden Önce Büyütün.

YouTube’da para kazanmaya ilk başladığınızda, başta para kazanma konusunda endişelenmemesi önemlidir. İlk başladığınızda, reklamlar veya böyle bir şey hakkında endişelenmemelisiniz. Aslında başlangıçta videolarınızdaki reklamları kapatmanız önerilir. İlk başladığınızda, # 1 hedefiniz abone kazanmak ve bir takip oluşturmaktır. Reklamlar kullanıcıları kapatır ve bazı potansiyel görüntüleyenlerden uzaklaşmalarına neden olabilir; bu da başlangıçta sizi incitecektir.

Bunun yerine, kaliteli videolar yayınlamaya odaklanın ve sabırlı olun. Başlangıçta çok yavaş. Videolarınız çok fazla görüntülemez. Ancak, abone olduktan sonra zaman geçtikçe videolarınızın çekiş başlayacağı ve bunu bilmeden önce, yayınladığınız her videonun görüntülemeleri ve izleyenleri olacaktır. YouTube’da para kazanmak kolay değildir, zaman ve sabır gerektirir.

 1. Abone ve Görüntüleme Yaptıktan Sonra, YouTube Kanalınızdan Para Kazanmak

Merak ediyor olabilirsiniz, “YouTube’da para kazanmaya ne zaman başlayabilirim?” oldukça fazla sayıda aboneniz ve görüntüleme izniniz olduğunda YouTube kanalınızdan para kazanmaya çalışmanız önerilir. Reklamları açıp bu şekilde videolarınızdan para kazanarak başlayabilirsiniz. Ardından, YouTube kanalınızda para kazanmanın diğer yollarına (abonelerinize anket yapma ve en büyük zorlukların ve hedeflerin neler olduğunu bulma gibi) bakabilirsiniz. Bu, onlar hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve onlara yardımcı olabilecek potansiyel ürünler veya hizmetler sunmanıza yardımcı olacaktır. Aboneleriniz ve izleyicileriniz olduğunda, YouTube kanalınızdan para kazanmak oldukça kolaydır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

BU İÇERİK ARACILIĞI İLE YAZILMIŞTIR.

SPONSORLU İÇERİK
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
 • 2 paylaşım
YORUMLAR

Bu yazıya 9 yorum yazılmış.
  Ömer dedi ki:

  Youtubedan google Adsense aracılığıyla reklamlardan para kazanabilirsiniz.Başka bir yolu yok bence.

  abdulkadir dedi ki:

  bir arkadasım bu youtube uzerinden cok calısıyor ancak suana kadar yeterince bir kazanc elde edebilmiş değil

  Emre dedi ki:

  izlenmesi zevkli veya bilgi verici videolar olması lazım çünkü video izlenme süresi ne kadar çok ise o kadar geliri çok olacaktır

  Bekir dedi ki:

  YouTube dan para kazanma elbette mümkün ancak ciddi bir sabır ve süre gerekiyor. Vazgeçmeden sürekli kanalınızı güncel tutmak en önemlisi

  yaşar dedi ki:

  Youtube’dan para kazanmanın en önemli kriteri sürdürülebilirlik. Sürdürülebilirlik olmadan harcadıgınız tüm emeklerde zamanla çöp oluyor.

  Isa dedi ki:

  Youtube tıpkı bir çark gibi… Bu çarkı işletmek zorundasınız ve bu da güncel içerik üretmekten geçiyor. Eğer disiplinli ve sabırlı şekilde içerik üretirseniz, içerikleriz de yararlıysa para kazanırsınız.

  ahmet dedi ki:

  youtube üzerinden para kazanmak için gerçekten özgün içerik çok önemli.sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır.

  Görkem dedi ki:

  Şimdi başlasanız 10 bin izlenmeyi yakalamadan Youtube dan kazanç alınamıyor. Yani sabır ve emek istiyor

  Nihat dedi ki:

  Youtube den para kazanma konusu bence zor. Turliyede google tijlama basina cok az para veriyor. Bunsartlarda cok zor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER
DMCA.com Protection Status