Su Soğutma Kulesi | Soğutma Kulesi | CTP Mühendislik – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

Su Soğutma Kulesi | Soğutma Kulesi | CTP Mühendislik

Su Soğutma Kulesi | Soğutma Kulesi | CTP Mühendislik

Su soğutma kulesi imalatı ve satışı konusunda faaliyet gösteren Ctp mühendislik, aktif dinamik yapısı ile çoğunluğu mühendis ve teknikerlerden oluşmuş yetkin bir kadroya sahiptir. İstanbul ve Gaziantep’te bulunan lojistik açısından stratejik  imalat ve sevkiyat depolarıyla her geçen gün büyümektedir.

http://www.susogutmakulesi.com.tr

Kazancının her kuruşunu büyümek  ve sektörde ilklere imza atmak adına yatırıma dönüştüren ctp mühendislik hızlı ve rekabetçi hizmet anlayışıyla sektörde öne çıkmaktadır.

A dan Z ye

CTP ( paneller, çatı, baca, havuz, ankraj ayakları, su tutucular ),

CTP pultruzyon ( tüm taşıyıcı konstruksiyon grupları ),

PVC ( damla tutucular, hava emiş kısmı lamelleri ),

PVC-U (Su dağıtım tesisatı ve tüm fittings grubu)

ve bağlantı noktalarında krom bağlantı elemanları kullanılan kuleleri Türkiye’deki her türlü imalat standardına uygun imal ediyoruz.

Su Soğutma Kulesi  imalatlarımızda kesinlikle hiçbir noktada herhangi bir amaçla ahşap malzemeler kullanılmamaktadır.

Özellikle baca mekanikleri dışında (taşıma özelliği için ( ve daldırma galveniz olarak )) kesinlikle metal kullanılmamaktadır.

BÜNYEMİZDE İSTİHDAM ETTİĞİMİZ MÜHENDİSLER VE TEKNİKERLERLE TAKIM OLARAK SİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Bir soğutma kulesi, bir su akışının daha düşük bir sıcaklığa soğutulmasına rağmen atmosfere atık ısıyı çıkaran bir ısı reddetme aygıtıdır. Bir soğutma kulesi içindeki ısı reddi türü, soğutulmakta olan suyun küçük bir bölümünün bu suyun geri kalanına önemli soğutma sağlamak için hareketli bir hava akımı içine buharlaşmasına izin verdiği için “buharlaştırıcı” olarak adlandırılır. Su akımından hava akımına aktarılan ısı, havanın sıcaklığını ve bağıl nemini% 100’e yükseltir ve bu hava atmosfere boşaltılır. Soğutma kuleleri gibi buharlaşmalı ısı reddetme cihazları, “hava soğutmalı” veya ”

Soğutma kuleleri için yaygın olarak kullanılan uygulamalar, klima, imalat ve elektrik enerjisi üretimi için soğutulmuş su sağlamaktadır. En küçük soğutma kuleleri, bir konutta görülebilecekleri gibi küçük borularla sağlanan dakika başına sadece birkaç galon su akışını işlemek üzere tasarlanmıştır; buna karşın dakikada en büyük serin yüzbinlerce galon, 15 feet’e kadar borulara tedarik edilmiştir (yaklaşık 5 metre) büyük bir santral üzerinde çapı.

Soğutma kulesi” genel terimi hem direkt (açık devre) hem de dolaylı (kapalı devre) ısı reddi ekipmanlarını tanımlamak için kullanılır. Çoğu, “doğrudan soğutma kulesi” olarak açık doğrudan temaslı bir ısı reddi cihazı düşünürken, bazen “kapalı devre soğutma kulesi” olarak adlandırılan dolaylı soğutma kulesi, yine de bir soğutma kulesi olarak da bilinir.

Doğrudan veya açık devre soğutma kulesi, labirent benzeri bir ambalaj veya “dolum” üzerine beslenen sıcak suyu dağıtmak için dahili yollarla kapalı bir yapıdır. Dolgu, havanın ısıtılması ve buharlaşmanın gerçekleşmesi için geniş bir hava-su arayüzü sağlar. Su, üzerinden geçen hava ile doğrudan temas halindeyken yerçekimi ile dolgu boyunca inerken soğutulur. Soğutulan su, daha fazla ısınmak için, süreç boyunca pompalanan dolumun altındaki soğuk su havzasında toplanır. Dolumdan çıkan ısınmış ve nem yüklü hava, soğutma kulesi içine geri çekilmesini önlemek için hava girişlerinden yeterince uzakta bir noktada atmosfere boşaltılır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?