BANKALARDAN SATILIK EMLAK – bloggelisim
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

BANKALARDAN SATILIK EMLAK

BANKALARDAN SATILIK EMLAK

Emlak yatırımı hiçbir zaman değerini yitirmeyen, en gözde yatırım araçlarındandır. İnsanlar paralarını değerlendirmek için en güvenli yatırım aracı olarak ev, arsa, arazi, daire vb. şeyler almayı tercih etmektedirler. Böylelikle paranın değeri yıllar geçtikçe azalmamış, aksine gayrimenkullerin değeri arttığı için biriktirilen paranın kıymeti daha da artmış olmaktadır. Emlak alımı tercihlerinde, bankalardan satılık emlak, alıcıların son zamanlarda tercih ettiği bir yöntemlerdendir.

Bankalardan Satılık Emlak Nedir?

Kredi kullanarak ev, arsa vb. ürünlerin satın alınmasının kolaylaştığı günümüzde bankalar, borcu ödenmeyen veya borç süresi gelip geçmiş gayrimenkullerin borcunu satışa çıkararak almaktadır. Bankalar tarafından satışı yapılan gayrimenkuller hakkında halk arasında ağlayanın malı gülene yaramaz veya ahlı mal gibi yaygın bir görüş vardır. Fakat konunun uzmanları kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre, bu iş normal bir ticari iştir. Çünkü borcu olan bir kişinin borcunu ödemek için ev, arsa veya daire gibi gayrimenkulünü satmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bankalardan satılık emlak ta aynı şekilde karşılığı olmayan çek, senet vb. ürünlerin karşılığında, borçlunun elinde olan gayrimenkullerin banka tarafından satılıp; elde edilen meblağdan bankanın alacağını alıp, geri kalanının mal sahibine ödenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Hatta bilirkişinin belirlediği fiyatlarla satışa çıkan bankalar tarafından satılan ev, arsa, konut vb. malları satın almak; gayrimenkul alımında çoğu zaman müşteriyi daha karlı duruma getirmektedir.

Bankalardan satılık emlak alımında, bankaların satışa çıkardığı tüm işyeri, ev, arsa vb. gayrimenkulleri bir arada sunan internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteler kullanıldığında, bankalar tarafından satılan gayrimenkul ilanları için, tüm bankaların internet sitelerini tek tek incelemek zorunda kalınmayacaktır.
Bankaların elinde bulunan gayrimenkullerinin fazlalıkları veya icra yoluyla elde ettikleri arsa, ev, işyeri vb. mallar, bankaların internet sitelerinde ilan yoluyla duyurulur. Bankaların internet sitelerinde bulunan bu ilanları müşterilerin faydası için bir arada toplayıp, kolayca incelenebilecek halde sunan http://bankadan.net sitesi, bankalardan satılık emlak arayan müşteriler için güzel bir seçenek olarak göze çarpmaktadır. Bu sayede hangi bankanın hangi gayrimenkul ürününü satışa çıkardığını bulmak için fazla zaman ve enerji harcanmayacak ve farklı bankaların hangi ürünleri daha uygun fiyata sattığı karşılaştırılması da kolayca yapılabilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?