BİR DOMATES İLE TEMBELLİĞİ VE ERTELEMEYİ NASIL AŞARIZ ? –POMODORO TEKNİĞİ-KİŞİSEL GELİŞİM – bloggelisim atasehir escort
zengindulbayanlar jigolo ekspres vip jigolo jigolo olmak istiyorum

BİR DOMATES İLE TEMBELLİĞİ VE ERTELEMEYİ NASIL AŞARIZ ? –POMODORO TEKNİĞİ-KİŞİSEL GELİŞİM

BİR DOMATES İLE TEMBELLİĞİ VE ERTELEMEYİ NASIL AŞARIZ ? –POMODORO TEKNİĞİ-KİŞİSEL GELİŞİM

Bir türlü başlayamıyorum, o ilk adımı atamıyorum, tembellik ediyorum, erteliyorum diyorsanız, pomodoro tekniği, tembelliğinizi kıracak bir motivasyon size verebilir. Kişisel gelişiminiz de erteleme alışkanlığınızı kırmak için ise teknik destek olacaktır.

Pomodoro tekniği, sadece bir zaman yönetimi ve zamanı verimli kılma yolu olarak bakmamak lazım çünkü verimi arttırıcı etkisinin yanında motivasyonunuzu da tetikliyor. Bu anlamda tembellik yaptığınızda, ya da yapacağınız bir işi ertelediğinizde pomodoro tekniğindeki gibi düşünebilirsiniz.

Pomodoro tekniğini 1980 yıllarda Francesco Cirillo verimliliği arttırmak için, isimine pomodora dediği bir teknik geliştirmiş, pomodoro İtalyanca da domates demek, Şimdi domatesle ne bağlantısı var diyeceksiniz, ama mutfağındaki saat de domates şeklindeymiş ve zamanı planlarken bu saat şeklindeki zaman planlayıcı kullanmış, adını da bu domates şeklindeki saatten alıyor, e tabi ben bu tekniği kendi tarzım da geliştirdim.

Özellikle bu tekniği
Verimliliğinizi ve üretkenliğinizi arttırmak için
Erteleme alışkanlığınızı yenmek için
Tembellik ettiğiniz durumları aşmak için
Can sıkıntısında ilk adım metoduyla kullanarak fayda sağlayabilirsiniz.

Teknik Nasıl Çalışıyor ?

1 POMODORO 25 DAKİKALI bir odaklanma seansı ve 5 DAKİKALIK bir kısa moladan oluşuyor. Böylece 30 dakika 1 POMODORO oluyor. Bu çalışmanın şöyle bir ödülü var 4 POMODORO yaptığınızda 25-30 dakikalık bir uzun mola kazanıyorsunuz. VERİMLİ BİR GÜN İÇİN EN AZ 8 VE EN FAZLA 16 POMODORO tavsiye ediliyor. 8 pomodoro ile 4 saat çalışmış oluyorsunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?